Jak jest życiowa rola bezdzietnej, niezamężnej kobiety w średnim wieku?

Autor: Chana Weisberg
 
Pytanie:
 
Czy jako niezamężna i bezdzietna kobieta, w dodatku niereligijna, jestem złą Żydówką? Czy kobieta ma jakąś inną rolę niż matka i żona?
 
Odpowiedź:
 
Ktoś kiedyś powiedział, iż to, że się urodziłeś/ urodziłaś świadczy o tym, że się liczysz dla Boga. Oczywiście, że nie jesteś złą Żydówką! Każdy z nas ma na tym świecie swoją własną misję do wypełnienia.
Baal Szem Tow powiedział, że można żyć siedemdziesiąt czy osiemdziesiąt lat tylko po to, by uczynić jeden dobry uczynek dla innego. Tak potężna moc mają nasze czyny! Każdy dobry uczynek, każda nasza micwa (przykazanie) ma ogromną wartość.
 
Pytasz jaka może być inna rola kobiety, niż bycie żoną i matką. Odpowiedź jest prosta - taka sama jak każdej innej osoby - rozwijać i wzmacniać swoją relację z Bogiem, przez czynienie świata lepszym, "domem" dla Najwyższego, miejscem gdzie będzie się On czuł komfortowo. To jest misja życiowa każdego z nas.
Jak to czynimy - to już jest indywidualna sprawa człowieka. Każdy z nas jest inny, każdy ma specjalne talenty, które poświęca temu zadaniu. Jest tak niezależnie od tego, czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną, osobą samotną bądź zamężną, czy, i ile mamy dzieci, czy jesteśmy młodzi, czy też starzy, pełni sił, czy też niepełnosprawni. To wszystko nie ma najmniejszego znaczenia - wszyscy mamy to samo zadanie życiowe.
Czy zastanawiałaś się, jak ty możesz wypełnić swoją misję? Jakie umiejętności posiadasz, których możesz użyć, by zmienić świat na lepszy? Jak dzisiaj starałaś się wzmocnić swoją relację z Ojcem w Niebie?